WYCIECZKA EDUKACYJNA DO ZWIERZYŃCA

Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klas: II A i II C wraz z wychowawcami: p. Anną Kogut i p. Elżbietą Ciszewską oraz p. Agnieszką Głowacką, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Zwierzyńca.

Celem wyjazdu było poznanie i uwrażliwienie na piękno lokalnej przyrody. Wędrując leśnymi ścieżkami drugoklasiści podziwiali uroki zwierzynieckiego krajobrazu, oddychali świeżym powietrzem oraz obserwowali różnorodną roślinność Roztoczańskiego Parku Narodowego. Dzieci chodziły alejkami „Zwierzyńczyka” , gdzie z zainteresowaniem przyglądały się pływającym kaczkom. Następnym odwiedzonym miejscem był zabytkowy, barokowy kościół „na wyspie” pw. św. Jana Napomucena wraz z drewnianą dzwonnicą. Po krótkim spacerze ulicami miasta, drugoklasiści dotarli do Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego, gdzie oglądali prezentację multimedialną „W krainie jodły, buka i tarpana”. Zawierała ona cenne informacje o faunie i florze Roztoczańskiego Parku Narodowego. Na wystawie stałej uczniowie oglądali ptaki i zwierzęta żyjące na terenie Roztocza oraz słuchali wydawanych przez nie odgłosów. Nie zabrakło także czasu na zabawę na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w piłkę, wspinali się, biegali oraz śpiewali piosenki. Po tak emocjonującym dniu, kiełbaski z grilla bardzo smakowały. Dotlenieni, pełni energii i pozytywnych wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły.

Tekst: Agnieszka Głowacka
Zdjęcia: wychowawcy klas, Agnieszka Głowacka