Sukcesy naszych uczniów

Dnia 7 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zamościu odbył się XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDERSENA. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: plastycznej i literackiej, a jego głównym założeniem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Uczniowie biorący udział w części plastycznej wykonywali ilustracje do najpiękniejszych baśni Andersena. Zadaniem uczestników biorących udział w części literackiej było indywidualne rozwiązywanie testu sprawdzającego znajomość wybranych baśni. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali się nie tylko bardzo dobrą znajomością treści baśni, ale także wrażliwością plastyczną.

Zmagania konkursowe w części literackiej z sukcesem zakończyli uczniowie klasy 3c –Zofia Łagoda, zajmując III miejsce, a miejsce IV- Oliwier Tymosz (nauczyciel-pani Elżbieta Ciszewska). W części plastycznej II miejsce zajęła Kinga Trych z klasy 2c (nauczyciel-pani Anna Kotowska).

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Elżbieta Ciszewska