„Dzień edukacji ekologicznej
na Rynku Wielkim w Zamościu”

Zamiłowanie do przyrody i łowów, odpoczynek na łonie natury i życie zgodne z jej prawami od wieków łączyła ludzi oraz pokolenia. 4 października 2019r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się obchody święta myśliwych z całej Polski - „Hubertus Ogólnopolski”. W tym wielopokoleniowym, barwnym spotkaniu z tradycją i kulturą łowiecką wzięli udział uczniowie klasy VII a pod opieką pani Alicji Tarnowskiej. Współczesny człowiek owładnięty licznymi sprawami codzienności rzadko ma okazję do tego by obcować z naturą. Myśliwi- edukatorzy wiedzą doskonale, że aby coś zobaczyć, musimy się zatrzymać… Warto poświęcić trochę czasu na edukację, stąd uczniowie zamojskich szkół zostali zaproszeni do namiotów edukacyjnych – „Rok z przyrodą Zamojszczyzny” - brali udział w konkursach przyrodniczych, plastycznych, spotkaniu z sokolnikiem, kynologiem- ludźmi z pasją. Jedną z większych atrakcji, uwielbianą przez uczniów, była terenowa gra miejska polegająca na wykonaniu wielu zadań dotyczących znajomości zabytków Zamościa, rozpoznawania gatunków, poszukiwania pomników przyrody. Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, za udział i zaangażowanie otrzymali drobne upominki. Dla zwiedzających udostępniono również stoiska edukacyjne Polskiego Związku Łowieckiego i Lasów Państwowych oraz filmy edukacyjne o działalności myśliwych i otaczającej nas przyrodzie.

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska