w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Bielsku-Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, leksykalnej oraz kulturoznawczej.
Szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można na stronie: https://fox.bielsko.pl/

W jubileuszowej, XX edycji konkursu, która odbyła się 3 marca 2020, 24 uczniów naszej szkoły oraz innych placówek z całego kraju walczyło o:
- tytuł laureata czyli I miejsce (tylko najlepszy wynik w danej kategorii w Polsce)
- Wynik bardzo dobry czyli II miejsce
- Wynik dobry czyli III miejsce

Nasi uczniowie – podobnie jak w latach ubiegłych – świetnie się spisali, czego dowodem jest fakt, że Szkoła Podstawowa nr 6 znalazła się na I miejscu w kategorii najlepszy wynik w powiecie zamojskim.

A oto wyniki naszych najlepszych uczniów:
Jan Socha (kl 6a) 120.00 / 150p II miejsce (wynik bdb)
Rozalia Urbaniak (kl 6c) 118.75 / 150p II miejsce (wynik bdb)
Zuzanna Żerebiec (kl 6a) 117.50 / 150p III miejsce (wynik db)
Wanda Chwedyk (kl 5d) 103.75 / 150p III miejsce (wynik db)

Opiekunami uczniów są p. Katarzyna Adamczuk (Rozalia), p. Monika Sawicka (Wanda) i p Jerzy Smól (Jan i Zuzanna)

W ubiegłych latach pisałem podobne posumowania po powrocie z uroczystej gali, która tradycyjnie odbywa się w Teatrze Starym w Lublinie. W tym roku, z powodów Państwu znanych, uroczystość nie może się odbyć, co oczywiście nie umniejsza sukcesów!
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłych konkursach

Tekst: Jerzy Smól