Poznajemy kraje Unii Europejskiej - Holandia

W ramach projektu „Poznajemy kraje Unii Europejskiej” w dniu 27 listopada 2019r klasa IIa wych. Joanna Libiszewska, zaprosiła uczniów z klasy Ib i IIIc na przedstawienie, którego celem było zaprezentowanie i przybliżenie kraju, jakim jest Holandia.

Inscenizację zaprezentowali:
Leonardo Wyszyński jako narrator,
Piotr Kobak jako Vincent van Gogh,
Dawid Karczmarczyk jako Rembrandt,
Natalia Martyna jako ogrodniczka,
Hanna Sokołowska jako ogrodniczka.

Mali artyści w sposób ciekawy połączyli historię ze współczesnością. Pomysłowe rekwizyty pomogły wszystkim poczuć się, jakbyśmy byli w Holandii.

Zaproszeni goście z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Aby lepiej zapamiętać wysłuchane ciekawostki, otrzymali kolorowanki, które przedstawiały charakterystyczne budowle Holandii.

Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania inscenizacji pt. „Przystanek Szwecja”, na którą już serdecznie zapraszamy.

Wcześniej 21 listopada nauczyciele ze Schwäbisch Hall (Niemcy) odwiedzili naszą klasę. W trakcie krótkiego spotkania uczniowie zaprezentowali gazetkę okolicznościową pt. „Partnerskie Miasta”. Przygotowali również wierszyki i ciekawostki na temat naszych zachodnich sąsiadów.

Zdjęcia z tego spotkania można zobaczyć pod hasłem „Współpraca na rzecz klimatu” na stronie naszej szkoły.

Tekst: Joanna Libiszewska
Zdjęcia: Joanna Libiszewska