Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczynając we wrześniu rok szkolny 2019/2020 nikt z nas nie spodziewał się, że jego zakończenie będzie odbywać się w tak innej i trudnej rzeczywistości. Nikt z nas nie przypuszczał też, że nie będziemy mogli wszyscy razem stanąć na uroczystej akademii zamykającej ten rok, aby podziękować sobie za przeżyte chwile oraz złożyć gratulacje za osiągnięte wyniki i sukcesy.

Większość wychowawców i uczniów pożegnało się ze swoimi podopiecznymi na spotkaniach online, w wyznaczonym przez nich terminie ( klasy I-VII).Jedynie absolwenci spotkali się w szkole na sali gimnastycznej,w ustalonych godzinach,na spotkania w gronie jednej klasy, aby z rąk wychowawcy odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Wszystko odbywało się zgodnie z procedurami i wytycznymi GIS oraz MEN (maseczki, utrzymywanie odstępu między osobami).Nie obyło się jednak bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych ośmiu lat. Pan Dyrektor Sebastian Plewa pożegnał absolwentów gratulując im osiągniętych wyników w nauce i sporcie, a także życząc, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały wszystkim odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego w życiu celu. Ósmoklasiści odebrali świadectwa, nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz za 100% frekwencję, a także dyplomy za osiągnięcia w nauce,sporcie i działalność w organizacjach uczniowskich.Wszyscy absolwenci od Dyrekcji Szkoły dostali upominki - długopisy, które będą im przypominać o naszej szkole.
Rodzice na ręce uczniów otrzymali listy z podziękowaniami za ścisłą współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Wszyscy w tym roku szkolnym pracowaliśmy wytrwale, zarówno Rodzice, jak i Nauczyciele, ale przede wszystkim nasi wspaniali Uczniowie i Wychowankowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia i bezpiecznego wypoczynku.Wierzymy, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej nauki w ławkach szkolnych.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu

Tekst : Barbara Kołtun