Plastyczna podróż do Pacanowa

21 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”. Dwie uczennice naszej szkoły zainspirował literacki bohater – Koziołek Matołek. Klaudia Chlebańska z klasy III b przedstawiła Koziołka Matołka, który w podróż do Pacanowa wybrał się na rolkach. Natomiast koziołek Zosi Łagody z klasy III c przemierzał świat na nartach. Spośród 365 prac konkursowych inspiracje naszych trzecioklasistek znalazły uznanie w oczach komisji konkursowej, zdobywając wyróżnienie klasyfikujące do wystawy. Dwie nauczycielki - opiekunki artystyczne naszych laureatek: p. Elżbieta Ciszewska i p. Marzena Plewa otrzymały podziękowania od organizatorów w postaci dyplomów. Uroczystość dostarczyła wielu wrażeń i wzruszeń pełnych uśmiechów, bez których dzień, według Kornela Makuszyńskiego, uważa się za dzień stracony. Niech uśmiech gości na waszych twarzach codziennie, nie tylko w dniach wyjątkowych. „Tabliczki mnożenia uśmiechów” nie ma w szkolnych programach, ale sami możemy uczyć się jej i wprowadzać w życie. Sukces Klaudii i Zosi jest tego potwierdzeniem.

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Marzena Plewa