46 Rajd Zimowy „Wzgórzami Roztocza”
pożegnanie zimy na szlaku

W dniu 29 lutego 2020 r. uczniowie klasy VA pod opieką wychowawcy p. Alicji Tarnowskiej uczestniczyli w 46 Rajdzie Zimowym „Wzgórzami Roztocza”, organizowanym przez PTTK oddział Zamość. To już czwarte w tym roku szkolnym spotkanie miłośników Roztocza na szlaku. Piękna słoneczna pogoda, dawno nie oglądana tej zimy sceneria „białego puchu” z pewnością ucieszyła uczestników rajdu, była okazją do zabaw na śniegu, bitwy na śnieżki, oraz ulepienia bałwana. Trasa licząca 6km wiodła z miejscowości Kolonia Husiny u źródeł rzeki Sopot, w pobliżu miejscowości Ciotusza, przez Czarny Las, Wzgórze „Kamień” z pomnikiem przyrody nieożywionej „Piekiełko” obejmującym potężne wapienne bloki skalne do miejscowości Stanisławów w gminie Józefów na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Na mecie rajdu organizatorzy zadbali o ognisko, ciepłe napoje dla zmęczonych turystów. Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach: sprawnościowym, wiedzy przyrodniczej oraz piosenki zimowej i tym razem również zdobyli cenne nagrody. Wszyscy uczestnicy w doskonałych humorach, zmęczeni, ale szczęśliwi, bo to wspaniale spędzony czas na świeżym powietrzu już czekają na kolejną wyprawę. Do zobaczenia na szlaku.

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska