Świąteczne stroiki

Dnia 19 grudnia 2019r w ramach projektu „Poznajemy zawody rodziców” w klasie IIa wych. Joanna Libiszewska, odbyło się spotkanie z panią Jadwigą Karczmarczyk, z zawodu florystyką, mamą Dawida oraz z panią Anną Ożóg, mamą Oli, która interesuje się nowinkami plastyczno-technicznymi, a z wykształcenia jest chemikiem.

Spotkanie to miało na celu:
- poznanie ciekawego zawodu
- uwrażliwienie na piękno
- sposoby łączenia elementów dekoracyjnych
- praca w grupach
- zaangażowanie rodziców w proces dydaktyczno-wychowawczy

Uczniowie swoje stroiki wykonywali w grupach, wymieniali się przyniesionymi ozdobami oraz pomagali sobie i doradzali nawzajem, jakie elementy pasują do siebie. Panie podpowiadały, jakie ozdoby wykorzystać w komponowaniu swojego świątecznego stroika. Pomagały przy łączeniu elementów za pomocą gorącego kleju. Efekt wspólnej pracy zaskoczył wszystkich. Uczniowie odkryli w sobie zdolności artystyczne i byli dumni z wykonanej przez siebie pracy.
Na zakończenie klasa podziękowała za ciekawe zajęcia, wręczając paniom okolicznościowe kartki.

Tekst: Joanna Libiszewska
Zdjęcia: Joanna Libiszewska