Aleksandra Cichosz i Lena Wołoch
stypendium artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego

Uczennice klasy 5A Aleksandra Cichosz i Lena Wołoch w marcu 2020 roku otrzymały stypendium artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie plastyki.

Z powodu pandemii nie odbyła się gala wręczenia stypendiów w Lublinie, która była zaplanowana na kwiecień 2020 roku. Dokumenty potwierdzające otrzymanie stypendium przekazane zostaną uczennicom w czerwcu 2020 roku. Uczennice uczęszczają na zajęcia pozaszkolne koła plastycznego w Stowarzyszeniu „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu, gdzie pracują pod kierunkiem pani mgr Marii Śliczniak. Liczne sukcesy na konkursach międzynarodowych, krajowych, udział w warsztatach plastycznych, projektach artystycznych oraz prezentowanie prac na wystawach zadecydowały o przyznaniu w dniu 05 marca 2020 roku stypendium. Aleksandra Cichosz otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego pierwszego stopnia, najwyższe możliwe w Urzędzie Marszałkowskim.

Lena Wołoch otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego drugiego stopnia za twórczość artystyczną w dziedzinie plastyki.

Osiągnięcia tak wysokiej rangi, uzyskanie nagrody wśród tysiąca prac są dla dzieci bardzo ważne, to kolejny powód do mobilizacji i ciężkiej pracy. Uczennice w ramach bardzo trudnej rywalizacji na wysokim poziomie wysyłają od 2 do 4 prac każdego miesiąca na konkursy regionalne, ogólnopolskie i międzynarodowe, poświęcając wiele godzin na wytężoną pracę plastyczną.

Szkoła dostrzega sukcesy pozaszkolne swoich wychowanków, reprezentujących szkołę w konkursach zewnętrznych.

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze i Lenie, życzymy dalszych sukcesów, rozwijania swoich zainteresowań. Prace plastyczne i dyplomy uczennic zaprezentowano do obejrzenia w galerii zdjęć.

Tekst: Alicja Tarnowska
Zdjęcia: Katarzyna Cichosz i Justyna Wołoch.