Ogólnopolski Internetowy Konkurs Szachowy - SzachMaks III blitz
1 laureat ogólnopolski i 6 wojewódzkich!

Duży sukces odnieśli szachiści naszego UKS Lider i Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu w trzeciej edycji internetowego konkursu szachowego dla szkół pod nazwą SzachMaks III blitz, który odbył się 24 marca 2020 roku - 1 laureat ogólnopolski i 6 wojewódzkich! W konkursie Szachmaks trzeba było wykazać się: wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz szybkością. Rozwiązywanie zadań szachowych trwało bowiem tylko 15 minut! Konkurs wymagał umiejętności grania w szachy, ale stanowił przede wszystkim intelektualną rozrywkę. Konkurs przeznaczony dla uczniów wszystkich szczebli z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

Tak jak w poprzednich edycjach wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz reprezentujący UKS Lider Zamość: Wiktor Kiełbiński (8b), Borys Artymiak (8a), Michał Sałapat (8a), Szymon Skorpski (5e), Michał Szajewski (5a), Bartosz Ożóg i Domini Pańko. W konkursie wzięło udział 650 uczniów z około 150 szkół.

Z zadaniami konkursowymi bardzo dobrze poradzili sobie nasi szachiści. Zajęli czołowe miejsca w Polsce i w województwie. Opiekunem uczniów był Pan Grzegorz Pańko.

Wyniki:
Kategoria SP3 (klasa III szkoły podstawowej):
Bartosz Ożóg - II miejsce w województwie, II miejsce w Polsce.

Kategoria SP5 (klasa V szkoły podstawowej):
Szymon Skorupski - III miejsce w województwie, 48 miejsce w Polsce;
Michał Szajewski - IV miejsce w województwie, 57 miejsce w Polsce.

Kategoria SP8 (klasa VIII szkoły podstawowej):
Borys Artymiak - I miejsce w województwie, 9 miejsce w Polsce
Wiktor Kiełbiński - II miejsce w województwie, 12 miejsce w Polsce;
Michał Sałapat - III miejsce w województwie, 15 miejsce w Polsce.

Kategoria LO1 (klasa I szkoły ponadpodstawowej):
Dominik Pańko - I miejsce w województwie, 11 miejsce w Polsce

Wręczenie dyplomów odbędzie się po przesłaniu przez organizatorów. Dodatkowa nagrodą dla laureata ogólnopolskiego jest godzinna konsultacja przez Internet z Arcymistrzem Kacperm Piorunem. Gratulujemy dużego sukcesu!

Tekst: Grzegorz Pańko