Międzyszkolny Turniej Szachowy
z cyklu „Patriotyzm przez szachy – Zamość 2019”
z okazji obchodów Święta Niepodległości

8 listopada 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy z cyklu „Patriotyzm przez szachy – Zamość 2019” z okazji obchodów Święta Niepodległości. W zawodach wzięło udział 43 szachistów, w tym liczna grupa zawodników Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu i UKS Lider Zamość:

1. w kategorii I (klasy I-IV): Oskar Bednarski (3a), Dawid Listopad (3c), Zofia Łagoda (3c), Maksymilian Tor (2b), Oliwier Tymosz (3c)

2. w kategorii II (klasy V-VIII): Borys Artymiak (8a), Michał Barczewski (5d), Maja Ciemięga (6a), Lena Gałan (7c), Wiktor Kiełbiński (8b), Marcin Kowalczuk (5d), Aleksander Pańczyk (6a), Michał Szajewski (5a), Katarzyna Wasińczuk (4b)

3. w kategorii III (szkoły ponadpodstawowe): Dominik Pańko (UKS Lider Zamość)

Bardzo dobrze spisali się:

w kategorii III:
Dominik Pańko - I miejsce

w kategorii II:
Wiktor Kiełbiński - II miejsce
Borys Artymiak - IV miejsce
Aleksander Pańczyk - V miejsce
Michał Szajewski - X miejsce

w kategorii I:
Oliwier Tymosz - VII miejsce
Maksymilian Tor - IX miejsce
Oskar Bednarski - X miejsce

Gratulujemy wyników i dziękujemy wszystkim za reprezentowanie szkoły na zwodach szachowych!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko