PODSUMOWANIE
SEZONU SZACHOWEGO 2019/2020

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

W środę 24 czerwca 2020 r. w ramach zajęć kończących rok szachowy w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu oraz UKS Lider Zamość odbyło się podsumowanie szkolnego sezonu szachowego. W roku szkolnym na zajęcia "Edukacja przez Szachy w Szkole" uczęszczało 132 uczniów. Zajęcia w ramach tego projektu prowadzili: p. Aleksander Pańczyk oraz p. Grzegorz Pańko.

Najlepsi szachiści naszej szkoły oraz UKS Lider przez cały rok szkolny brali udział w licznych turniejach i zawodach. Zawodnicy w tym sezonie wystąpili w 49 turniejach stacjonarnych oraz 80 on-line i zdobyli łącznie 109 medali. Najbardziej aktywni w turniejach on-line otrzymali świadectwa szachowe za rok 2019/2020 - wręczone wraz ze świadectwami szkolnymi. Za liczny udział w turniejach, systematyczne uczęszczanie na zajęcia, a szczególnie wysokie osiągnięcia medalowe przyznane zostały doroczne nagrody, tzw. klubowe "HETMANY" wraz ze świadectwem szachowym z wyróżnieniem.

Złote HETMANY otrzymali:
Wiktor Kiełbiński – zdobywca 33 medale
Dominik Pańko – zdobywca 21 medali
Bartosz Ożóg – zdobywca 14 medali
Michał Sałapat – zdobywca 9 medali
Borys Artymiak – zdobywca 8 medali
Szymon Skorupski – zdobywca 8 medali

Dodatkowo podsumowano Ogólnopolski Konkurs Rozwiązywania Zadań Szachowych "SzachMaks III". Wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz szklane statuetki. Pamiątkowe dyplomy otrzymali także grający w Pojedynku Klubów Korsyka - Lublin On-line oraz Internetowym Pucharze Polski.

Mimo tylu osiągnięć w tym roku, najważniejsza jest jednak radość z gry w szachy oraz rozwój intelektualny. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie naszym szachistom.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko