MIEJSKIE I POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
SZS W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

20 listopada 2019 r.
I MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Dzieci)
I MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Młodzieży Szkolnej)

20 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. Do Igrzysk Dzieci zgłosiło się pięć szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu (dwie drużyny), Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu oraz Szkoła Podstawowa w Suchowoli.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu zajęła I MIEJSCE i awansowała na Igrzyska Wojewódzkie, które odbędą się 5 grudnia w Zamościu (w naszej szkole!).

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. SP6 Zamość A
  2. I Społeczna SP Zamość
  3. SP Suchowola
  4. SP7 Zamość
  5. SP6 Zamość B
  6. SP2 Zamość
W klasyfikacji Miasta Zamość II miejsce zajęła I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, natomiast IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu. Na Igrzyskach Wojewódzkich zagra również SP Suchowola, która awansowała z rejonu Powiat Zamojski.

W Igrzyskach Dzieci SZS Mistrzostwo Miasta Zamość i Powiatu Grodzkiego zdobyli:

1. Drużyna I
    1. Aleksander Pańczyk (6a)
    2. Michał Szajewski (5a)
    3. Szymon Skorupski (5e)
    4. Maja Ciemięga (6a)
  2. Drużyna II
    1. Marcin Kowalczuk (5d)
    2. Katarzyna Wasińczuk (4b)
    3. Michał Barczewski (5d)
    4. Hanna Kawalec (6a)

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowały dwa zespoły. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu zdobywając I MIEJSCE. SP6 będzie walczyć na Igrzyskach Wojewódzkich 13 grudnia w Tomaszowie Lubelskim. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS Mistrzostwo Miasta Zamość i Powiatu Grodzkiego zdobyli:

1. Michał Sałapat (8a)
  2. Wiktor Kiełbiński (8b)
  3. Borys Artymiak (8a)
  4. Lena Gałan (7c)
Opiekunem drużyn jest Pan Grzegorz Pańko.

Gratulujemy sukcesu i życzymy zawodnikom dobrego startu na zawodach wojewódzkich i zajęcia jak najlepszej lokaty.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko