20 listopada 2019 r.
I MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Dzieci)
I MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Młodzieży Szkolnej)

20 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. Do Igrzysk Dzieci zgłosiło się pięć szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu (dwie drużyny), Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu oraz Szkoła Podstawowa w Suchowoli.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu zajęła I MIEJSCE i awansowała na Igrzyska Wojewódzkie, które odbędą się 5 grudnia w Zamościu (w naszej szkole!).

6. SP2 Zamość
W klasyfikacji Miasta Zamość II miejsce zajęła I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, natomiast IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu. Na Igrzyskach Wojewódzkich zagra również SP Suchowola, która awansowała z rejonu Powiat Zamojski.

4. Hanna Kawalec (6a)

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowały dwa zespoły. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu zdobywając I MIEJSCE. SP6 będzie walczyć na Igrzyskach Wojewódzkich 13 grudnia w Tomaszowie Lubelskim. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS Mistrzostwo Miasta Zamość i Powiatu Grodzkiego zdobyli:

1. Michał Sałapat (8a)
  2. Wiktor Kiełbiński (8b)
  3. Borys Artymiak (8a)
  4. Lena Gałan (7c)
Opiekunem drużyn jest Pan Grzegorz Pańko.

Gratulujemy sukcesu i życzymy zawodnikom dobrego startu na zawodach wojewódzkich i zajęcia jak najlepszej lokaty.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko