Wycieczka klas II do „Zajazdu Gajówka”

30 września 2019 r. uczniowie klasy II a, II b, II c uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Zajazdu „Gajówka” w Wywłoczce k. Panasówki. Jest to duży kompleks w otoczeniu roztoczańskich pól i lasów, w którym żyją egzotyczne i krajowe zwierzęta: strusie, lamy, daniele, muflony, antylopy Eland, antylopy Kobliczi, owce, kozy.

Gospodarze opowiedzieli dzieciom o swoim zwierzętach. Potem gospodyni nauczyła nas tradycyjnego wyrobu masła w starej maselnicy, pokazała w jaki sposób kiedyś robiono pranie. Dzieci uczestniczyły w przygotowaniu i wypieku tradycyjnego chleba, który później jadły z masłem. Dzieci piekły też kiełbaski i ziemniaki w mundurkach. Kolejną atrakcją naszego wyjazdu były rozległe trawniki i plac zabaw w otoczeniu pięknej jesiennej aury.

Ten wyjazd przybliżył dzieciom warunki życia na wsi. Długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Tekst: Katarzyna Czuchaj.
Zdjęcia: Joanna Libiszewska