Zimowy etap „Kolorowej gimnastyki”

2 marca 2020 roku odbył się II etap sportowej akcji „Kolorowa gimnastyka”. Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się uczniami, którzy ubrani w stroje w barwach zimowych uczestniczyli w „Zimowej gimnastyce”. Zestaw ćwiczeń przy muzyce przygotowały uczennice z klasy VI b i VI d pod kierunkiem p. Bożeny Semczuk – Sobki. Perfekcyjnie poprowadziły zimowe zmagania na gimnastycznym parkiecie. Akcją kierowała przewodnicząca Zespołu do spraw estetyki i wychowania zdrowotnego p. Marzena Plewa, która jest jednocześnie pomysłodawczynią tej całorocznej imprezy sportowej.

Uczestnicy podczas gimnastycznej zabawy przypomnieli sobie zasady prawidłowego mycia rąk, pokazując na swych dłoniach zestaw kolejnych ruchów rąk w czasie właściwego ich mycia. Takie ćwiczenia praktyczne były świetną gimnastyką dla uczniowskich paluszków. Połączenie nauki z zabawą zawsze jest atrakcyjną formą spędzania czasu w sposób aktywny, z korzyścią dla zdrowia i więzi koleżeńskich.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów „znaczek z gwiazdką”, kolejny do pełnego zestawu „Kolorowej gimnastyki”. Zapraszamy na kolejne spotkanie z gimnastyką już wiosną. To naprawdę niedługo, bo wiosna tuż, tuż!

Tekst i zdjęcia – Marzena Plewa