„Zimowy przyjaciel zwierząt”

Pod takim hasłem uczniowie klas I-III przystąpili do konkursu plastycznego zorganizowanego przez zamojskie ZOO w związku z obchodami Dnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Przebiegał on pod „czujnym okiem” Małego Samorządu Szkolnego. Uczestnicy konkursu udowodnili, że wiedzą, jak właściwie pomagać dzikim zwierzętom w tym wyjątkowo trudnym czasie. Swoje zimowe wsparcie dla nich udokumentowali pięknymi ilustracjami plastycznymi. Spośród 536 prac nadesłanych z 67 placówek i prac indywidualnych, Komisja Konkursowa nagrodziła i wyróżniła trzech autorów z naszej szkoły:

Zuzanna Nowak (kl. IIIa) – nagroda,
Magdalena Wołoch (kl. Ia) – nagroda,
Lena Szmidt (kl. Ia) – wyróżnienie.

Do udziału w konkursie pierwszoklasistki przygotowała p. Marzena Plewa, a Zuzię p. Anna Kogut.

11 marca 2020 roku w sali konferencyjnej ZOO odbyła się uroczystość nagrodzenia laureatów, w której uczestniczyły „zimowe przyjaciółki zwierząt” z naszej szkoły. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wśród zwycięzców najliczniejszą grupę stanowiły uczennice „Szóstki”.

Zima ujawniła nasze postawy wobec zwierząt w trudnym dla nich czasie. Po zimie przyszła wiosna, która stawia przed nami nowe wyzwania, uruchamia inne postawy – niech będą równie mądre i dobre.

Tekst – M. Plewa
Zdjęcia – mama Magdy Wołoch