XV MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY
"BÓBR"

Zosia Łagoda laureatką konkursu - III miejsce w Polsce!

Po raz piętnasty zorganizowano w Polsce Konkurs Informatyczny pod nazwą BÓBR. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras (strona polska - www.bobr.edu.pl/). Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W dniach 9-13 listopada 2020 roku uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania informatyczne, a wyniki zostały przesłane do organizatorów w Toruniu za pomocą platformy konkursowej.

W pierwszych dniach stycznia 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu. Sukcesem zakończył się udział Zosi Łagody z klasy 4c. W kategorii Benjamin (klasy IV-VI) Zosia zdobyła III miejsce w Polsce. To kolejny sukces uczennicy naszej szkoły. W ubiegłym roku jako trzecioklasistka także była laureatką tego konkursu zajmując I miejsce w kategorii Skrzat.

Wielkie gratulacje dla Zosi i pozostałych uczniów za udział w konkursie.

Tekst: Grzegorz Pańko