„Pięknie czytamy, bibliotekę odwiedzamy!”

We wtorek (2.02.2021 r.) i w środę (3.02.2021 r.) biblioteka szkolna otworzyła swoje drzwi dla nowych czytelników. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do grona przyjaciół książki.

Spotkanie uczniów z nauczycielem bibliotekarzem odbyło się z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego. Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania książek. Pierwszoklasiści ochoczo podzielili się także swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Następnie wszyscy uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał dyplom oraz samodzielnie wypożyczył swoją pierwszą książkę.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wspaniałych spotkań z książką!

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan