JASEŁKA

Film: [zobacz film]

Uczniowie z klasy Ib od początku roku szkolnego wykazywali dużą aktywność artystyczną. Dzieci zapisały się do tworzących się przy szkole kółek zainteresowań min. kółko teatralnego. Systematycznie i chętnie uczęszczały na zajęcia prowadzone przez Panią Krystynę Różańską. Rozwijały swoje zainteresowania i zdolności artystyczne, które pokazały już na swoim ślubowaniu. Mimo pandemii i przerwy w szkole, przygotowywały niespodziankę świąteczną dla rodziców, koleżanek i nauczycieli swoich szkół. Wraz z uczniami szkoły nr 8 i pod kierunkiem instruktorki wystawiły Jasełka bożonarodzeniowe. Zostały one nagrane i udostępnione na YouTube. W klasie IB inni uczniowie mogli zobaczyć występ na zdalnych zajęciach. Klasę IB reprezentowały: Huszalak Dina, Momot Gabrysia, Piasecka Emilka i Żur Julia. Dziewczynki stanowią nowy zdolny „narybek” naszej szkoły.

Tekst: J. Wcisło
Film: p. A. Figarska- Żur