Dzień Edukacji Narodowej 2020

Nauczyciel…
…to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego,
cudzym dzieciom?

D. Beisse

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej.

Powstanie Komisji Edukacji Narodowej było podstawą nowoczesnej edukacji, która pozwoliła przetrwać ciężki czas zaborów. Również dzisiaj edukacja jest wspólnym dobrem a proces kształcenia i wychowania zadaniem trudnym. Cały czas podkreśla się  rolę edukacji i misję  Nauczycieli w kształtowaniu i wychowaniu młodego pokolenia.

Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku w naszej szkole nie odbyły się tradycyjne obchody Dnia Edukacji Narodowej, a Dyrekcja Szkoły spotkała się z Nauczycielami na uroczystej Radzie Pedagogicznej online.

W tym nietypowym 2020 roku Dyrektor Szkoły Sebastian Plewa i Wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym za poświęcenie, trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, a nade wszystko w kształtowanie serc, umysłów i młodych charakterów oaz za dbanie o bezpieczeństwo dzieci.Wyrazy uznania złożyli za twórcze i kreatywne podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, które wyróżniają naszą szkołę i stanowią o jej wyjątkowości.

Podkreślili znaczenie pracy nauczyciela zwłaszcza w tych trudnych warunkach epidemii, kiedy kształcenie odbywało się również na odległość. Życzyli wszystkim satysfakcji zawodowej oraz życzliwości i szacunku uczniów i rodziców, a także zdrowia, wytrwałości i pogody ducha, tak niezwykle nam wszystkim potrzebnej w tej trudnej sytuacji pandemii.

Przy tej okazji Dyrektor Szkoły serdecznie pogratulował Nauczycielom i Pracownikom, którzy w roku 2020 zostali nagrodzeni i uhonorowani następującymi wyróżnieniami:

1. NAGRODA LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY : Kołtun Weronika Barbara,
  2. NAGRODA PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ: Tarnowska Alicja,
  3. MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ : Kogut Anna,
  4. MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ : Czyżyk Alina, Górny Janusz,
  5. MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ: Pańko Grzegorz
    oraz nagrodami DYREKTORA SZKOŁY.

„ W tym uroczystym dniu - w dniu Waszego święta życzymy dużo zdrowia i wytrwałości, oraz spełnienia marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej. Bądźcie przyjaciółmi naszych dzieci i młodzieży, bo tylko przyjaciele budują trwale, mądrze i na lata.”

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu:
Sebastian Plewa i Barbara Weronika Kołtun

Tekst: Barbara Kołtun