Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

We wtorek, 1 września 2020 roku uczniowie po kilkumiesięcznej przerwie wrócili do szkoły i swoich codziennych obowiązków.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego ze względu na przepisy sanitarne odbyło się jednak inaczej niż w latach ubiegłych. Na sali gimnastycznej zgromadzili się jedynie pierwszoklasiści z rodzicami, których uroczyście powitali Pan Dyrektor Sebastian Plewa i Pani Wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun życząc tego, aby zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odnajdywaniem siebie oraz rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Rodzicom życzyli wiele radości, dumy i nadziei związanej z przyszłością swoich dzieci, zaś nauczycielom i wychowawcom owocnej pracy dającej satysfakcję i szacunek oraz uznanie otoczenia. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta Zamość - Pan Piotr Błażewicz. Uczniowie klas starszych ze względu na sytuację epidemiczną wchodzili do budynku szkoły o wyznaczonych godzinach, gdzie spotkali się w poszczególnych salach ze swoimi wychowawcami w celu omówienia procedur funkcjonowania szkoły w czasie pandemii oraz zapoznania z niezbędnymi informacjami dotyczącymi nowego roku szkolnego.

Rodzice oraz wszyscy uczniowie wchodzący do szkoły zastosowali się do procedur w związku z przestrzeganiem reżimu sanitarnego.

Wszystkim członkom społeczności szkolnej: Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom i przede wszystkim Uczniom Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu życzy udanego, spokojnego i bezpiecznego roku szkolnego 2020/2021.Niech nowy rok szkolny będzie czasem spokojnej pracy.

Tekst: Barbara Kołtun
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz