Rozczytana klasa

Uczniowie klasy IIIa wych. Joanna Libiszewska, przystąpili do projektu pt. „Przerwa z książką”. Zgodnie z zaleceniami uczniowie spędzają przerwy w swoich klasach. Aby umilić sobie wolny czas klasa zdecydowała, że w październiku będziemy czytać wybrane fragmenty książek z cyklu Nela Mała Reporterka.

Nela swoją pierwszą książkę wydała w wieku 8 lat. Od tamtej pory stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najmłodszych autorek książek oraz filmów podróżniczych. Jej przygody i relacje z podróży szczególnie mocno trafiają do świadomości najmłodszych czytelników, rozbudzając w nich ciekawość świata i fascynację dalekimi podróżami.

Nela przy pomocy redakcyjnej swojej mamy opisuje przeżyte przygody, w kolejnych książkach dzieląc się nie tylko wrażeniami z egzotycznych wyjazdów, ale także fascynującą wiedzą o świecie. Wspólnie planujemy przeczytać fragmenty wszystkich wydanych publikacji tj.:
10 niesamowitych przygód Neli,
Nela na 3 kontynentach,
Nela i tajemnice świata,
Nela na tropie przygód,
Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany,
Nela na kole podbiegunowym,
Nela i skarby Karaibów,
Nela i tajemnice oceanów,
Nela i polarne zwierzęta,
Nela na wyspie rajskich ptaków,
Nela i sekrety dalekich lądów,
Nela i wyprawa do serca dżungli,
Nela i kierunek Antarktyda,
Nela w krainie orek,
Nela na wyspie kangura

Swoją postawą uczniowie dają dobry przykład kolegom i koleżankom z klas I-III, dbają o zdrowie swoje i innych, a jednocześnie rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze.

Tekst: Joanna Libiszewska
Zdjęcia: rodzice uczniów