Ogólnopolski Konkurs Szachowy - SzachMaks IV
I Mistrzostwa Polski Juniorów w Solvingu

1 laureat ogólnopolski i 5 wojewódzkich!

9 listopada 2020 r. poznaliśmy wyniki internetowego konkursu rozwiązywania zadań szachowych Szachmaks IV. Sukces odnieśli szachiści naszego UKS Lider i Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu w czwartej edycji internetowego konkursu szachowego, który odbył się 28 października 2020 r. Konkurs był zarazem I Mistrzostwami Polski Juniorów w Solvingu, czyli w rozwiązywaniu zadań szachowych.

W konkursie Szachmaks trzeba było wykazać się: wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz szybkością. Rozwiązywanie zadań szachowych trwało 45 minut! Konkurs przeznaczony dla uczniów wszystkich szczebli z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku wymagał umiejętności grania w szachy, ale stanowił przede wszystkim intelektualną rozrywkę.

Tak jak w poprzednich edycjach wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz reprezentujący UKS Lider Zamość: Szymon Skorpski (6c), Wiktor Kiełbiński, Borys Artymiak, Michał Sałapat, Bartosz Ożóg i Dominik Pańko. W konkursie wzięło udział 717 uczniów z około 160 szkół.

Z zadaniami konkursowymi bardzo dobrze poradzili sobie nasi szachiści. Zajęli czołowe miejsca w Polsce i w województwie. Opiekunem uczniów jest Pan Grzegorz Pańko.

Wyniki - I Mistrzostwa Polski Juniorów w Solvingu:
Bartosz Ożóg (UKS Lider Zamość) - III miejsce - brązowy medal! w kategorii J10 (junior do lat 10)

Wyniki - Szachmaks IV:
Kategoria SP4 (klasa IV szkoły podstawowej):
Bartosz Ożóg (UKS Lider Zamość) - II miejsce w województwie, II miejsce w Polsce.

Kategoria SP6 (klasa VI szkoły podstawowej):
Szymon Skorupski (SP6 Zamość) - III miejsce w województwie, 43 miejsce w Polsce;

Kategoria LO1 (klasa I szkoły ponadpodstawowej):
Wiktor Kiełbiński (UKS Lider Zamość) - I miejsce w województwie, 7 miejsce w Polsce;
Borys Artymiak (UKS Lider Zamość) - II miejsce w województwie, 12 miejsce w Polsce
Michał Sałapat (UKS Lider Zamość) - III miejsce w województwie, 13 miejsce w Polsce.

Kategoria LO2 (klasa II szkoły ponadpodstawowej):
Dominik Pańko (UKS Lider Zamość) - I miejsce w województwie, 13 miejsce w Polsce

Wręczenie dyplomów i medali odbędzie się po przesłaniu przez organizatorów. Dodatkowa nagrodą dla laureata ogólnopolskiego jest godzinna konsultacja przez Internet z Arcymistrzem. Gratulujemy dużego sukcesu!

Tekst: Grzegorz Pańko