Rejonowe Igrzyska SZS
w Szachach Drużynowych 2020/2021

W piątek 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się rejonowe eliminacje Szkolnego Związku Sportowego w Szachach Drużynowych na wszystkich szczeblach rywalizacji szkolnej. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Oba nasze zespoły awansowały na zawody wojewódzkie zajmując II miejsca. Awans uzyskały szkoły z pierwszych trzech miejsc każdego szczebla zawodów.

Zespoły SP6 grały w składach:

Igrzyska Dzieci: Szymon Skorupski (6c), Michał Szajewski (6a), Marcin Kowalczuk (6d) , Katarzyna Wasińczuk (5b).

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Aleksander Pańczyk (7a), Hanna Kawalec (7a), Maja Ciemięga (7a), Lena Gałan (8c).

Wyniki poszczególnych zawodów:
Igrzyska Dzieci
  1. miejsce - SP2 Tomaszów Lubelski
  2. miejsce - SP6 Zamość
  3. miejsce - SP7 Zamość
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
  1. miejsce - SP2 Tomaszów Lubelski
  2. miejsce - SP6 Zamość
  3. miejsce - SP7 Zamość
Licealiada
  1. miejsce - III LO Zamość
  2. miejsce - I LO Zamość
  3. miejsce - ZSP3 "Elektryk" Zamość

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy awansu na zawody wojewódzkie.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko