Harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera
,,ORLĘTA” grały w WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!!!

Harcerstwo to nieustanna chęć i gotowość do służby i niesienia pomocy. I tak to rozumieją i stosują w swoim życiu i działaniach harcerki starsze z naszej drużyny, z klasy VIIIC Lena Gałan, Emilka Krasoń, Julia Jędrzejewska, Marysia Terlecka oraz Martyna Lipiak z IIILO, nasza absolwentka – przyboczna drużyny.

Zagrały w tym roku, w 29Finale WOŚP, 31 stycznia 2021 roku, kwestując od rana do godzin popołudniowych w Galerii Twierdza w towarzystwie Zamojskiego Bractwa Rycerskiego ,, Zamojscy Banici”, którzy występowali w charakterze ,,obstawy i wsparcia logistycznego” dla naszych druhenek. Oczywiście nie zabrakło wśród Darczyńców naszych nauczycieli, uczniów i rodziców naszej szkoły, którzy ofiarnie zasilali ,,puszki” naszych wolontariuszek. Brawo!!!

W tym roku pieniądze zbierane są dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Brawa dla naszych dziewcząt, które czują potrzebę i chęć niesienia pomocy innym oraz dla wszystkich, którzy wspierają ofiarnie Orkiestrę!!!

Tekst i zdjęcia : Bożena Semczuk-Sobka - drużynowa