ZDROWA WODA

Dnia 8 września klasę I B odwiedziła prezes Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zamościu pani Małgorzata Bzówka. Pani prezes przyniosła ze sobą prezenty, które wręczyła dzieciom. Była to woda tzw.” kranówa” w szklanych butelkach. Pani prezes opowiadała dzieciom o codziennych zadaniach PGK Zamość oraz o wodzie z kranu, i jej zbawiennym wpływie na organizm ludzki. Przypominała, jak bardzo woda potrzebna jest człowiekowi do zachowania dobrego zdrowia, sprawności fizycznej i pełni sił. Promowała zamojską kranówkę, zachęcając do picia najmłodszych mieszkańców. Uczniowie bardzo chętnie degustowali wodę, słuchali z zaciekawieniem opowiadania i czynnie brali udział w spotkaniu z Panią Prezes. Pokazali, jak świetnie znają zasady segregacji oraz kolory pojemników, przyporządkowane określonej grupie odpadów. Bardzo trafnie odpowiadali na pytania z nią związane. Nasze pierwszaki wykazały się wielką wiedzą i znajmością ekologii.Wielkie brawa dla nich.

Tekst; Joanna Wcisło
Zdjęcia: dyrektor- Sebastian Plewa, Joanna Wcisło