Ogólnopolski projekt pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!”

Uczniowie klasy IIIA wych. Joanna Libiszewska przystąpili do ogólnopolskiego projektu pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, który realizowali od października 2020 roku do lutego 2021 roku. Projekt był częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”. Głównym celem było wzbogacenie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia. W ramach etapu jesienno-zimowego klasa zrealizowała następujące zadania:
- Lekcja „Poznajemy warzywa i owoce”, podczas której dzieci poznały, jakie cechy mają owoce i warzywa, jaką mają wartość odżywczą i jaką odgrywają rolę w codziennej diecie.
- Konkurs Najlepszy Rysunek „Jem owoce i warzywa”.
- Lekcja „Cukier? Nie, dziękuję!”.
- Konkurs Reklama zdrowych słodyczy. Stworzenie przez uczniów reklamy w formie plakatu, zachęcającego do zrezygnowania ze słodyczy.
- Zajęcia na podsumowanie projektu „Dzielimy się wiedzą”.
- Forum zdrowia dla rodziców - Kolorowe kanapki.
- Promocja zdobytej wiedzy wśród społeczności szkolnej - quiz, lapbook

Podsumowując, nasz udział w projekcie uważam za zasadny. Ukazał on duże zaangażowanie uczniów we wszystkie zaplanowane zadania do wykonania. Wpłynął korzystnie na pogłębienie nawyków żywieniowych. Przyczynił się również do wzbogacenia wiedzy na temat owoców i warzyw! Ponadto rozbudził wenę artystyczną, czego dowodem jest dziecięca twórczość poetycka w postaci wierszy o owocach i warzywach.

Tekst: Joanna Libiszewska
Zdjęcia: Joanna Libiszewska