Historyczna przygoda w Lublinie

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

Uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami, paniami Anną Rut, Dorotą Kowalczyk i Aleksandrą Matysiak, mieli w piątek 29 kwietnia wspaniałą okazję przeżyć podróż po historii dawnej i bliższej. Podczas wyjazdu do Lublina ósmoklasiści przenieśli się w czasy dość odległe, poznając warunki życia i pracy ludzi, odtworzone w skansenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas warsztatów oraz spotkań z przewodnikami przekonali się, jak wyglądała tamta rzeczywistość i codzienność.

Kolejnym i bardzo ważnym etapem wyjazdu było zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku i poznawanie bliższej nam, ale bardzo trudnej historii funkcjonowania obozu. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i należytą powagą wysłuchali opowiadań przewodników o obozowych realiach życia i niezwykle trudnych losach ludzi, którzy mierzyli się z tą rzeczywistością.

Ta wycieczka po historii, tej pięknej, i tej strasznej, zapadnie w pamięć ósmoklasistom na długo. A poznawanie dawniejszych czasów na powietrzu wpisuje się wspaniale w ideę projektu w ramach Erasmus+.

Tekst: Aleksandra Matysiak
Zdjęcia: Anna Rut i Aleksandra Matysiak