III Etap „Kolorowej gimnastyki” – na Start!

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

18 maja 2023 roku wystartował III etap „Kolorowej gimnastyki” zorganizowany przez nauczycieli z Zespołu do spraw Zdrowia i Estetyki: p. Marzenę Plewę i p. Dorotę Zwolan. W tym dniu, salą gimnastyczną zawładnęła „wiosna”. Na parkiecie zebrali się uczniowie klas I – III. Ubrani w stroje sportowe o wiosennych barwach, przystąpili do realizacji zadania konkursowego – wykonania zestawu ćwiczeń gimnastycznych oraz układów tanecznych przy muzyce. Kolejny raz nie zawiodły uczennice z klasy 6a i 3a, które w perfekcyjny sposób przygotowały „Pakiet gimnastyczny”. Nie zabrakło przy tym świetnej zabawy, której pozazdrościli uczniowie klas starszych, spontanicznie włączając się do „szkolnego gimnastykowania”.

Uczestnicy otrzymali trzeci znaczek z kolejnym wyrazem hasła. Do finałowej loterii brakuje im jednego znaczka i ostatniego wyrazu hasła. Już w czerwcu zakończą się w „Szóstce” całoroczne zmagania gimnastyczne, a najbardziej sumienni i wytrwali w gimnastycznych zmaganiach otrzymają nagrody.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom i nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w organizacji imprezy, a nauczycielom wychowania fizycznego, za wsparcie i wyrozumiałość.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia na pewno zależy na rozwijaniu sprawności i aktywności fizycznej naszych uczniów.

Tekst – Marzena Plewa
Zdjęcia – Dorota Zwolan