Otwórzmy umysł!

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

Wrześniowa środa, trochę pochmurno, zapowiadał się deszcz. Mimo niesprzyjających warunków na dworze, 20 września 2022 roku wraz z uczennicami klas ósmych z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza spotkaliśmy się w naszej szkole nad planszą scrabble.

To międzynarodowa gra, w której – to wie chyba każdy – trzeba układać słowa za pomocą 100 kostek z literkami. Planszówka jest świetnym przykładem na integrowanie uczestników, poznawanie i rozwijanie słownictwa, ćwiczenie uważności i stosowania strategii umożliwiających zdobycie jak największej liczny punktów.

Hasło Erasmusa „Otwarta przestrzeń – otwarty umysł” okazało się świetnym prognostykiem spotkania. Na świeżym powietrzu, w zielonej klasie, niedaleko przyrodniczej ścieżki dydaktycznej – można było się łatwiej skupić i rozpocząć zmagania. Pokonywaliśmy własne ograniczenia dotyczące warunków pogodowych czy wygody. Nie był to konkurs ani turniej na punkty, lecz spotkanie na nowe słowa i nowe możliwości gry. Dzięki kostkom na planszy pojawiły się słowa z wiersza Wisławy Szymborskiej „Możliwości” oraz wyrazy opisujące nasze marzenia i chęci. Scrabble to gra wielu możliwości. Uczennice świetnie odkryły je w wspólnym zadaniu. Mogły się podzielić przemyśleniami i uwagami. Było radośnie i przyjemnie. Kilka godzin spędzonych nad planszą scrabble okazało się czasem rozwoju i nowych odkryć.

Dziękujemy pani Monice Olejarczuk, która przyszła z „Dwójki” z ósmoklasistkami: Adą, Natalią i Julką, Natalią, Laurą i Gabrysią, Dorotą i Nikolą. „Szóstkę” reprezentowały: Julia, Weronika, Lena, Marta, Nikola, Paulina, Natasza i Agata. Spotkanie zorganizowali: Monika Słomianowska i Artur Waśko.

Tekst i zdjęcia: Monika Słomianowska i Artur Waśko