Rajd „Pieczony ziemniak”

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

09.11.2022 r. pojechaliśmy na rajd do Suśca pt. „Pieczony ziemniak”. W tej integracyjnej wycieczce wzięły udział klasy 8A, 8C oraz 7A.

Wyjechaliśmy z Zamościa o godzinie 8.00, a dojechaliśmy na miejsce po około godzinie czasu. Najpierw poszliśmy na spacer szlakiem turystycznym wzdłuż rzeki Tanew, wsłuchując się w kojący szum płynącej wody oraz licząc kaskady na rzece. Pani przewodnik opowiadała nam różne zaskakujące ciekawostki i legendy na temat tego miejsca, np. przesąd o studni miłości czy legendę dotycząca nazwy rzeki. Następnie zmieniliśmy wcześniejszą trasę na drogę przez pobliski park krajobrazowy z urokliwymi widokami. Zaprowadziła nas ona do miejsca odpoczynku. Czekało tam na nas rozpalone ognisko, przy którym piekły się już ziemniaki. Wszyscy od razu zabrali się do pieczenia kiełbasek, gdyż po pieszej wędrówce poczuli burczenie w brzuchu. Po posiłku był czas na zabawę- kilka osób grało w piłkę nożną, część w siatkówkę, a jeszcze inni huśtali się, czy rozmawiali przy ognisku, opowiadając sobie różne, zabawne historie. Około 13.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do szkoły przyjechaliśmy już po godzinie 14.00.

Mimo że wycieczka nie trwała długo, bardzo się nam wszystkim spodobała. Panowała miła, spokojna atmosfera, a dookoła otaczały nas zachwycające widoki natury. Mogliśmy odpocząć od codziennej rutyny i cieszyć się swoim towarzystwem. Mam nadzieję na jeszcze wiele takich niezapomnianych chwil.

Tekst: Wiktoria Bielak- klasa 8C
Zdjęcia: Alicja Tarnowska