Eliminacje do MPJ w szachach w Zamościu za nami!

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

Od wtorku 18 października do niedzieli 23 października w Zamościu trwały eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach strefy podlasko-lubelskiej. Głównym organizatorem zawodów był Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy, a współorganizatorem Uczniowski Klub Sportowy "LIDER" Zamość. W turnieju uczestniczyło 73 szachistów w wieku do 13 lat, w tym zawodnicy reprezentujący UKS Lider Zamość i uczący się w naszej szkole: Zenon Hołys (3b) , Hubert Kozyra (4b) oraz Katarzyna Wasińczuk (7b) .

Zawody, które odbyły się w Hotelu Koronny, otworzył wiceprezydent Miasta Zamość Pan Piotr Orzechowski, a puchary i medale wręczał na zakończenie prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego Pan Marek Uściński. Szachiści grali o awans na Mistrzostwa Polski Juniorów. Z każdej grupy wiekowej najlepsi uzyskali awans na MP: do lat 9 – pierwszych 6 zawodniczek i zawodników, a do lat 11 i 13 awans uzyskało pierwszych 4 zawodników i zawodniczek.

Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony: Zenon Hołys zajął XII miejsce w kategorii młodzików (do lat 9), Hubert Kozyra miejsce IX (kategoria junior do lat 11), natomiast Katarzyna Wasińczuk zajęła IV miejsce (kategoria juniorka do lat 13) i awansowała na finał Mistrzostw Polski Juniorów (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), który odbędzie się w 2023 roku.

Zawody stały na wysokim poziomie, tym bardziej wielkie gratulacje dla zawodników za podjęcie walki z najlepszymi szachistami województwa lubelskiego i podlaskiego.

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Grzegorz Pańko, Radzyńskie Towarzystwo Szachowe