Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w Szachach Klasycznych na rok 2022

30.09-02.10.2022 – Radzyń Podlaski

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]
Wyniki: [Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Szachach]
Wyniki: [XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy - Memoriał Ryszarda Czermińskiego]

W dniach 30.09-02.10.2022 r. w Radzyniu Podlaskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Szachach na rok 2022. W zawodach uczestniczył uczeń naszej szkoły Hubert Kozyra (4b) reprezentujący UKS Lider Zamość.

W turnieju chłopców wystartowało 20 najlepszych zawodników, w wieku 8-10 lat, z klubów województwa lubelskiego (UKS Lider Zamość, LKSz Lublin, Radzyńskie Towarzystwo Szachowe, LUKS "Tempo" Ożarów) oraz podlaskiego (MUKS Stoczek 45 Białystok, KSz Jagiellonia Białystok, Fundacja Jaćwież, KSz. Hańcza Suwałki, LUKSz Orient Sokółka).

Zawody otworzył prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego Pan Marek Uściński, natomiast na podsumowaniu nagrody wręczał pochodzący z Zamościa arcymistrz szachowy i zarazem trener kadry narodowej kobiet Pan Marcin Dziuba, który jednocześnie przyjął zaproszenie do Zamościu na eliminacje strefowe do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów (październik) oraz Mistrzostw Województwa Lubelskiego (listopad).

Nasz zawodnik - Hubert Kozyra - zagrał bardzo dobre zawody. Rozpoczynając turniej z 16 numerem startowym zakończył zmagania na świetnym VI miejscu. Dodatkowo dużym sukcesem okazało się uzyskanie normy i zdobycie III kategorii szachowej! Serdecznie gratulujemy!

W miniony weekend to nie koniec udziału naszych uczniów w zawodach szachowych. W Lubartowie, w bardzo dobrze obsadzonym turnieju, w "XXI Międzynarodowym Turnieju Szachowym - Memoriał Ryszarda Czermińskiego" udział wziął Zenon Hołys (3b). W turnieju wystrartowało 78 zawodników z Polski i Ukrainy. Zenek zajął IX miejsce w swojej kategorii wiekowej - chłopców do lat 10.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodach!

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Radzyńskie Towarzystwo Szachowe, Sylwia Hołys