ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2021/2022

20 września 2021 r.
„ZIELONA KLASA = ZIELONA SZKOŁA”

Zielona klasa w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu jako ekologiczna przestrzeń do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu funkcjonuje od maja 2021r. Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu BEACON i współpracy na rzecz klimatu ze szkołą w Schwäbisch Hall, umożliwiając tym samym wymianę doświadczeń proekologicznych. W sobotę 18 września 2021r. odbyła się akcja wspólnego tworzenia zielonej klasy.

17 września 2021 r.
„Myślę, więc nie śmiecę”

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej 28 akcji „Sprzątanie Świata” jako wspólnej lekcji poszanowania środowiska. W Polsce akcja została zainicjowana przez Fundację Nasza Ziemia w 1994 roku i odbywa się w trzeci weekend września wraz z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi - wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska.

16 września 2021 r.
Lubelskie rowerem - bezpieczna droga do szkoły

W ramach akcji "Lubelskie rowerem - bezpieczna droga do szkoły" uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu z panem Michałem Wolny z Fundacji Mobilności Aktywnej. Zajęcia składały się z dwóch części: pierwsza teoretyczna, a druga - praktyczne zajęcia bezpiecznej jazdy rowerem. Celem zajęć było upowszechnienie wiedzy i świadomości uczniów w zakresie umiejętności bezpiecznego poruszania się na rowerze.

10 września 2021 r.
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów 2021

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lider” przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu startowali w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Kasycznych 2021, które odbyły się w Woli Uhruskiej oraz Mistrzostwach Polski Juniorów BiS (szachy błyskawiczne i szybkie) w Rzeszowie.

3 września 2021 r.
Narodowe Czytanie w SP nr 6 w Zamościu

Co ludzie powiedzą, czyli – ile dulszczyzny jest we współczesnych Polakach? – pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Narodowe Czytanie 2021 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu w przeddzień dziesiątej jubileuszowej edycji objętej honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2021 Para Prezydencka zaproponowała do czytania "Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

1 września 2021 r.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Wakacje już dobiegły końca. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili 1 września 2021 r.  do murów Szkoły Podstawowej Nr 6w Zamościu. Ze względu na bezpieczeństwo uroczystość nie miała charakteru zbiorowego. Spotkanie na sali gimnastycznej z Dyrekcją, Wiceprezydentem Miasta Zamość-Panem Piotrem Zającem i Przewodniczącym Rady Rodziców- Panem Markiem Kozłowskim.