„Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”

Galeria zdjęć: GALERIA

Takimi słowami wypowiedzianymi przez uczennicę z klasy III A rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, które odbyło się 12 listopada 2009 r w naszej szkole. Od lat tradycyjnie zbieramy się, aby złożyć hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.
To dzięki nim po 123 latach niebytu -11 listopada 1918 roku Polska powróciła na mapę Europy
i odzyskała wolność. Podczas akademii uczniowie naszej szkoły przypomnieli najważniejsze wydarzenia sprzed lat, przeplatając fakty historyczne chwilami poezji i śpiewu. Dzisiejszą akademię przygotowali uczniowie klasy III A i V B wraz z wychowawczyniami – panią Agnieszką Wojciechowską i panią Mariolą Gac. Oprawę muzyczną przygotował pan Krzysztof Nowak, któremu towarzyszyli uczniowie z klasy VI b. Dekorację wykonali : pani Alina Czyżyk i pan Aleksander Pańczyk.

Uroczystość dzisiejsza stała się ciekawą lekcją historii, chwilą zadumy i refleksji nad losami naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć: GALERIA

Tekst: Agnieszka Wojciechowska