OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

Galeria zdjęć: GALERIA

Jest takie powiedzenie: „Historia - nauczycielką życia” . Naród, który nie zna i nie szanuje swojej historii, nie ma szans na dobrą teraźniejszość i przyszłość.

W środę 5 maja 2010 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii związanej z doniosłymi dla wszystkich Polaków świętami: Dniem Flagi Rzeczpospolitej (2 maja) oraz 219 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas III c i IV c, pod kierunkiem wychowawczyń – pani Renaty Czajkowskiej oraz pani Edyty Gomułki przygotowali, a następnie zaprezentowali część artystyczną poświęconą obu świętom. Uroczystość zaczęła się od wprowadzenia sztandaru szkolnego oraz odśpiewania hymnu narodowego. Przy gitarowym akompaniamencie pana Krzysztofa Nowaka, uczniowie przypomnieli znane polskie piosenki poświęcone konstytucji oraz deklamowali okolicznościowe wiersze. Krótkie informacje historyczne przestawiane przez uczniów klasy IV na pewno pomogły zapamiętać najważniejsze fakty dotyczące pierwszej w Europie konstytucji.

Galeria zdjęć: GALERIA

Tekst: Edyta Gomułka