,,Jestem bezpieczny”

Galeria zdjęć: GALERIA

,,Jestem bezpieczny”
To hasło przewodnie X Edycji Konkursu Wiedzy Prewencyjnej przeprowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Zamościu.

W kwietniu w klasach piątych odbył się cykl prelekcji z tematyki ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej.
W konkursie międzyklasowym najwięcej punktów zdobyli:

1. Magdalena Zabłocka- kl.Vb
  2. Izabela Wyłupek- kl. Vb
  3. Natalia Hałasa kl.- Va

Trzyosobowa drużyna 18 maja 2010 r. uczestniczyła w II etapie konkursu tj. finale powiatowym, który odbył się w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu Drużyna wykazała się dużą wiedzą z zakresu:

1. bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  2. zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych,
  3. uprawnień i organizacji Policji,
  4. problematyki nieletnich w świetle prawa karnego i wykroczeń,
  5. pierwszej pomocy przedmedycznej.

Oprócz wiadomości z zakresu bezpieczeństwa, uczniowie prezentowali przygotowany wcześniej plakat o wyżej wymienionej tematyce.

Niestety nie udało się pójść za ciosem i zająć miejsca na podium. Magda, Iza i Natalia otrzymały ciekawe i praktyczne nagrody tj. plecak i przybory szkolne. Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Marzena Klempka

Galeria zdjęć: GALERIA