FINAŁ
JESIENNEJ RUNDY CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

Galeria zdjęć: GALERIA

12 października 2009 roku zakończyła się jesienna runda Czwartków Lekkoatletycznych. Brało w nich udział kilkunastu uczniów naszej szkoły z klas IV – VI. Wielu z nich odniosło spore sukcesy. Na wyróżnienie zasługują:

1. Mandziuk Sylwia, Mikołaj Wiśniewski i Barwiński Konrad z kl. IVa,
  2. Molenda Kamila, Molenda Karolina i Joanna Greszta z kl. IVb,
  3. Kowalczyk Agnieszka, Kowalczyk Katarzyna i Miziuk Magda z kl.VIa,
  4. Justyna Oziemczuk z kl. VIb.

Na wiosnę nasze lekkoatletki i lekkoatletów czekają kolejne zmagania, które zakończą się dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach wyjazdem do Warszawy na Centralny Finał Czwartków Lekkoatletycznych.

II BIEG PAPIESKI
W LUBLINIE

Ponad 470 osób z Lublina, Zamościa, Hrubieszowa, Radzynia Podlaskiego, Puław i Nałęczowa wzięło udział w II Biegu Papieskim w Lublinie, zorganizowanym 22 października2009 r przez Lubelską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy i lubelską parafię Św. Krzyża. Zawodnicy chcieli w ten sposób uczcić 31 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II, a także oddać hołd Ojcu Świętemu, wielkiemu miłośnikowi dzieci i młodzieży oraz przyjacielowi sportowców. Uczestnicy imprezy podzieleni byli na pięć kategorii wiekowych. Dzieci z klas I-IV miały do pokonania 770 m, klasy IV- VI odcinek 1480 m, gimnazjaliści dystans 2350 m, a szkoły średnie trasę 2670 m Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej bardzo atrakcyjne nagrody ( puchary, rowery, wieże Hi-Fi, radiomagnetofony, drukarki, telefony komórkowe, kamery internetowe, słuchawki multimedialne, plecaki, sprzęt sportowy i wejściówki na basen)

Bieg Papieski był doskonałą okazja, żeby poprzez sport wyrazić poparcie dla idei dążenia do osiągnięcia wyznaczonych celów, wiary we własne możliwości, wychowania do zdrowego współzawodnictwa wspólnej zabawy, a także budowania cywilizacji życia, o której tak często nauczał Jan Paweł II. Z naszej szkoły startowały we wspomnianych zawodach z olbrzymim sukcesem wzięły udział dwie siostry, uczennice klasy VIa:

1. Kowalczyk Agnieszka, która zajęła II miejsce,
  2. Kowalczyk Katarzyna , która zajęła III miejsce.

Za swoje osiągnięcia zawodniczki otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody.

Wszyscy jesteśmy dumni z sukcesów naszych lekkoatletek i składamy im serdeczne gratulacje.

Tekst: Bożena Semczuk-Sobka
Zdjęcia: Artur Waśko