Nowe boiska dla mieszkańców naszego osiedla

Galeria zdjęć: GALERIA

24 września 2009 roku – w czwartek – na bulwarze przy rzece Łabuńce dokonano oficjalnego otwarcia kompleksu boisk do siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego. To kolejna udana inwestycja włodarzy miasta i Zarządu Osiedla Św. Piątka. Młodzież będzie miała kolejne, wspaniałe miejsce do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Poświęcenia boisk dokonał - znany ze swej pasji sportowej – ks. Tomasz Winogrodzki z parafii Św. Krzyża. Wstęgę otwierającą obiekty przecięli: Prezydent Miasta Zamość -Pan Marcin Zamoyski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Piątka – Pan Tomasz Hałasa, przedstawiciel inwestora oraz Magdalena Urban – uczennica naszej szkoły. Po części oficjalnej odbył się krótki pokaz umiejętności sportowych uczniów z „Szóstki” przygotowanych przez naszych nauczycieli: Artura Zawiślaka , Dariusza Herbina i Andrzeja Sadowskiego. Goście przygotowali też upominki dla szkolnej młodzieży – sprzęt sportowy, który uatrakcyjni spędzanie czasu na nowych boiskach.

Oby takich inicjatyw-nowych boisk i obiektów sportowych było w Zamościu jak najwięcej. Tylko w ten sposób – poprzez sport – będzie można wychować młode pokolenie zgodnie z maksymą
„W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Tekst: Artur Waśko
Zdjęcia: firma SPECTRUM