Duch Bieluch i średniowieczny gród

Galeria zdjęć: GALERIA

11 czerwca 2010 r. klasy Ia, Ic i IIa wraz z wychowawczyniami: p. E. Zakrzewską, M. Czajkowską i A. Kogut uczestniczyły w wycieczce śladami Ducha Bielucha.
Pierwszą atrakcją wyprawy było zwiedzanie ruin renesansowego zamku w Krupem.

W Chełmie uczniowie mieli możliwość zwiedzania kopalni kredy i spotkania z duchem zamieszkującym tą kopalni oraz obejrzenia średniowiecznych podziemi.

W Wólce Bieleckiej uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli widowisko historyczne składające się z obrzędu ślubu słowiańskiego, bitwy i zdobywania grodu oraz zawarcia sojuszu pomiędzy zwaśnionymi plemionami.

Dzieci obejrzały także poszczególne części osady grodowej, broń oraz przedmioty, które kiedyś były w powszechnym użytku w tamtych czasach .
Wycieczka była ciekawą lekcją historii. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Zamościa.

Tekst: Małgorzata Czajkowska
Zdjęcia: Elżbieta Zakrzewska