Szkolne Święto Książki

Galeria zdjęć: GALERIA

10 czerwca 2010 r. w ramach obchodów Święta Książki klasa VI a wystawiła przedstawienie teatralne pt. „Jeden dzień z życia Czerwonego Kapturka”. W czasie kolejnych scen przedstawienia pojawiały się postacie – Głosy Książki, które wypowiadały różne prośby. W ciągu całego dnia rodzina Kapturków kilkakrotnie trzymała w dłoniach książkę. Za każdym razem wypływała z tego spotkania nauka dla czytelnika.

W przerwach między scenami słowem poetyckim obdarowała nas klasa III a. Trzecioklasiści zapoznali nas także z historią książki oraz z ciekawostkami związanymi z pismem i czytaniem. Program artystyczny był ciekawy i humorystyczny, przyniósł wiele wzruszeń i emocji. Występ uczniowie klasy VI a i III a został przygotowany pod kierunkiem p. M. Plewy i p. B. Magdziak.

Tekst: Marzena Plewa
Zdjęcia: Artur Waśko