ŚWIĘTO ZIEMI 2010

Galeria zdjęć: GALERIA

21 kwietnia 2010 roku w ramach akcji „ Sprzątanie naszego miasta ” uczniowie klas I – VI porządkowali teren wokół szkoły oraz okoliczne ulice. Dwa dni później w naszej szkole odbył się apel, na którym uczniowie z klasy IV b i II b wystąpili z montażem słowno muzycznym pt. „ZIEMIA, WYSPA ZIELONA” .

Teksty utworów poetyckich wygłoszonych przez czwartoklasistów nawoływały do dbałości o przyrodę i uczyły, jak postępować, by chronić Ziemię przed zniszczeniem. Uczniowie z klasy II wcielili się w role leśnych zwierząt, które wyruszają w świat w celu poznania życia ludzi w miastach. Szybko dochodzą do smutnego wniosku, że muszą wracać do lasu, bo w miastach nie ma dla nich miejsca. Scenografię do przedstawienia przygotowała pani Alina Czyżyk , a młodym artystom towarzyszył zespół gitarowy uczniów z klasy VI b pod kierunkiem pana Krzysztofa Nowaka.

Tekst: Alina Lenart
Zdjęcia: Artur Waśko