X OTWARTY PUCHAR POLSKI DZIECI
W KARATE TRADYCYJNYM

18-19 CZERWCA 2010 – HALA MISTRZÓW – WŁOCŁAWEK

Galeria zdjęć: GALERIA

W dniach 18-19 czerwca Hala Mistrzów we Włocławku gościła ponad 700  młodych karateków, którzy uczestniczyli w X Otwartym Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym zorganizowanym przez Polski Związek Karate Tradycyjnego i Włocławski Klub Karate Tradycyjnego. W zawodach Pucharu Polski Dzieci uczestniczyły dzieci z zagranicy. Włocławek gościł małych zawodników z Armenii, Czech, Litwy i Słowenii. Polskę reprezentowały dzieci z około 50 klubów karate tradycyjnego z całej Polski.

W ceremonii otwarcia pucharu Włodzimierz Kwieciński – prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, otwierając zawody, zwrócił się m. in. do rodziców: „Drodzy rodzice, na hali znajdują się najlepsi karatecy w wieku dziecięcym, dokonaliście najlepszej inwestycji w swoim życiu i życiu swoich pociech posyłając je na karate. To z nich wyrosną ludzie zdrowi, bez wad postawy, zdyscyplinowani, potrafiący walczyć i wygrywać a zarazem przyjąć z pokorą porażkę i z niej czerpać siłę do dalszego rozwoju”.

W Pucharze Polski uczestniczyła sześcioosobowa ekipa z Zamościa reprezentująca Zamojski Klub Karate Tradycyjnego, w tym trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 6 – Kacper Pańko (3c), Maja Smoląg (2a)oraz Marta Czapka (1c). Dla Mai i Marty był to pierwszy występ na najważniejszej w roku imprezie karate dla dzieci.

Pierwszego dnia mistrzostw przed południem ładnie zaprezentował się zespół w kata drużynowym w składzie z Kacprem i Martą dochodząc do 1/8 finału. Po obiedzie do walki włączyły się zespoły en-bu (pokaz walki w kategoriach chłopak/chłopak i dziewczyna/chłopak). Zamość reprezentował jeden zespół w składzie Kacper Pańko i Karen Dobrowolska. Nasi zawodnicy przeszli „jak burza” pierwsze rundy eliminacji i w walce o finałową czwórkę spotkali się z zespołem z Warszawy. Po emocjonującym pojedynku pokonali swoich rywali 3:2. W finale Kacper i Karen zaprezentowali się wyśmienicie i okazało się, że zostali międzynarodowymi mistrzami Polski!!! w kategorii en-bu dzieci do 10 lat.

Drugi dzień zawodów to konkurencje indywidualne. Dobrze wypadły Maja Smoląg i Marta Czapka, które doszły do trzeciej rundy eliminacji. Jak na pierwszy ich występ to należą się brawa za postawę. Cichym kandydatem do podium po sukcesie z zeszłego roku z Łodzi był Kacper Pańko. Kacper sprostał zadaniu, po stoczeniu kilku walk (w jego kategorii wiekowej wystartowało 92 karateków) znalazł się w najlepszej czwórce zawodów i zdobył III miejsce w Polsce w kategorii kata indywidualne dzieci 9-10 lat do 7 kyu. Powtórzył tym samym sukces z zeszłego roku potwierdzając swoje umiejętności i wysoką pozycję wśród najlepszych karateków w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Zawodnicy z Zamościa przywieźli z zawodów dwa puchary, ale pierwszy raz zdarzyło się, że z mistrzostw Polski dzieci ZKKT Zamość przywiózł I miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy uczestnictwa z zawodach, uczniom naszej szkoły dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta i szkoły na zawodach rangi ogólnopolskiej i liczymy na sukcesy w następnych turniejach.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Galeria zdjęć: GALERIA