EKSPEDYCJA MLECZNA PRZYBYŁA
DO ,, SZÓSTKI”

Galeria zdjęć: GALERIA

W dniu 28 kwietnia 2010 roku zawitała do naszej szkoły ekspedycja w ramach kampanii „Stawiam na mleko i produkty mleczne.”

Jest to ogólnopolska akcja promocyjno--informacyjna skierowana do dzieci oraz ich rodziców
i opiekunów. Jej głównym celem jest uświadomienie, jak wielką rolę w codziennej diecie, szczególnie najmłodszych, odgrywa mleko - najlepsze źródło wapnia.

Kampania realizowana jest na zlecenie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Współfinansowana jest przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej, budżetu Polski oraz Funduszu Promocji Mleczarstwa.

Dlaczego ekspedycja mleczna?
Ponieważ:

1. docierając do dzieci w całej Polsce, pomaga im wyrabiać prawidłowe nawyki żywieniowe
  2. łączy w sobie edukację i rozrywkę
  3. daje okazję do wspólnej rodzinnej zabawy
  4. wraz z nią przyjeżdżają eksperci żywieniowi, którzy doradzają rodzicom, jak najlepiej zadbać o zdrową dietę ich pociech.

Prowadzący , którzy przybyli z ekspedycją do naszej szkoły stworzyli miłą atmosferę
i zaangażowali do zabawy wszystkie dzieci. Uczniowie nauczyli się piosenki i chętnie odpowiadali na zadawane pytania konkursowe za , które otrzymywali upominki. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały próbki produktów mlecznych, które na ich twarzach wywołały uśmiech i sprawiły wiele radości. Mamy nadzieję , że mleczna ekspedycja osiągnęła zamierzony cel.

Tekst: Agnieszka Wojciechowska
Zdjęcia: Artur Waśko