I Zamojski Turniej dla szóstoklasistów

Galeria zdjęć: GALERIA

3 lutego 2010 r. uczniowie klasy VI a pod kierunkiem wychowawcy p. M. Plewy wzięli udział
w I Zamojskim Turnieju “I Ty możesz zostać noblistą”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Zamościu.

Konkurs miał charakter interdyscyplinarny - obejmował materiał zawarty w podstawie programowej dla szkół podstawowych z zakresu wszystkich przedmiotów nauczania. Konkurencje konkursowe miały charakter artystyczny, sprawnościowy i wiedzy ogólnej. Turniej był hołdem złożonym nauce, wiedzy i umiejętnościom.

Rywalizację rozpoczęliśmy okrzykiem:

“Szósta z Szóstki jest na szóstkę.
   Wiedzą wypełnia każdą pustkę.
   Wiedzą z każdej dziedziny,
   Może Nobel na urodziny?
   Czemu nie!
   O, tak, tak!
   NOBLA każdy może mieć!
   Trzeba tylko mocno chcieć

Oto skład drużyny i ekipy kibiców:

Drużyna:

1. Karolina Brach
  2. Pamela Szczech
  3. Patrycja Wszoła
  4. Maciej Jabłoński
  5. Tomasz Szatała

Kibice:
  1. Aleksandra Kozłowska
  2. Katarzyna Kowalczyk
  3. Monika Kietlińska
  4. Magdalena Miziuk
  5. Daria Serafin

Turniej był przede wszystkim świetną zabawą połączoną z współzawodnictwem i utrwaleniem wiedzy i umiejętności. Rozwijał samodzielność, logiczne i twórcze myślenie. Dzięki niemu poszerzyliśmy swoją wiedzę zdobytą na lekcjach i rozwinęliśmy umiejętność stosowania tej wiedzy. Podczas konkurencji z wiedzy ogólnej układaliśmy puzzle, graliśmy w karty, rozwiązywaliśmy krzyżówki. Ważne było planowanie i organizowanie pracy własnej oraz współdziałania w grupie.

Wiele radości i uśmiechu przyniosły konkurencje artystyczne i sportowo- zręcznościowe:

1. wyciskanie soku z pomarańczy,
  2. ubijanie piany z białek,
  3. budowanie domków z kart,
  4. tworzenie z odpadów wtórnych fantastycznych postaci, zabawek, pojazdów.

Nie zajęliśmy czołowego miejsca, ale byliśmy pełni pozytywnych wrażeń i emocji po tak niecodziennym spędzeniu czasu w szkole. Uczestniczyliśmy w pokazach z chemii i z fizyki, odwiedziliśmy pracownię języka angielskiego, gdzie mieliśmy możliwość poczuć się jak gimnazjaliści, uczestnicząc w cyklu lekcyjnym. Obejrzeliśmy występ szkolnego kabaretu. Po słodkim poczęstunku, wróciliśmy do szkoły z nagrodami i dyplomami.

Galeria zdjęć: GALERIA

Tekst: Marzena Plewa