Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego
Biegach Przełajowych

Galeria zdjęć: GALERIA

W piątek, 9 kwietnia 2010r. na terenie zamojskiego stadionu OSiR oraz Parku Miejskiego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych dla uczniów wszystkich rodzajów szkół.

Odbyła się również Inauguracja Dni Olimpijczyka na Zamojszczyźnie z Ceremoniałem Olimpijskim. Celem tej imprezy była popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, przybliżenie uczestnikom biegów idei olimpijskiej oraz spotkanie z olimpijczykami.

W tej imprezie wzięło udział liczne grono uczennic i uczniów z naszej szkoły, którzy odnieśli po raz kolejny znaczące sukcesy:

1. II miejsce zajęła Sylwia Mandziuk z kl. IVa w biegu na 600m w kategorii wiekowej 1999 i młodsi,
  2. III miejsce zajęła Agnieszka Kowalczyk z kl. Via w biegu na 600m w kategorii wiekowej 1998, 1997.

W ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych nasi lekkoatleci zajęli III miejsce, za Szkołą Podstawową z Wierzby oraz Szkołą Podstawową Nr 4 w Zamościu. Najmłodszą uczestniczką imprezy była Klaudia Kowalczyk z klasy IIa, która na mecie była 41 na około sto startujących dziewcząt w tej kategorii wiekowej.
Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Galeria zdjęć: GALERIA

Tekst i zdjęcia: Bożena Semczuk-Sobka