II JESIENNY POWIATOWY RAJD PIESZY
I SYMPATYKÓW TURYSTYKI WIEJSKIEJ
NA ZAMOJSZCZYŹNIE

Galeria zdjęć: GALERIA

Rajd odbył się 21października 2009 roku(środa) na trasie Zamość – Lipsko Polesie.

Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie z klasy Va i Vb oraz harcerki i harcerze
z 57 ZDH im. Stefana Milera z klas IV-tych. Około 12-km trasa wiodła z Rynku Głównego zielonym szlakiem im.Władysławy Podobińskiej do Lipska Polesie.

Po drodze podziwialiśmy przepiękne krajobrazy otuliny Roztoczańskiego Parku Narodowego. Mogliśmy niestety dostrzec również zniszczenia, jakie poczynił niespodziewany atak zimy
w naszych lasach, gdzie wiele wyłamanych drzew w lesie często tarasowało nam drogę.

Zwiedziliśmy przepiękną kapliczkę Św. Romana w Lipsku Zjawieniu, gdzie bije jedno
z nielicznych już źródełek. Po pokonaniu całej trasy, dotarliśmy do szkoły w Lipsku Polesie - na metę naszego rajdu. Zmęczeni i zabłoceni, po regeneracji sił i gorącym posiłku, wzięlismy udział w zawodach w rzucaniu lotkami do celu.
II miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Klaudia Pitak z kl. Va, a III miejsce Zuzanna Siemko
z IVa. Wśród chłopców na II miejscu uplasował się Karol Różyczki z Va.

Cała grupa dostała pamiątkowy puchar za udział w rajdzie.
Do zobaczenia za rok na trasie rajdu i mamy nadzieję, że tym razem pogoda bardziej dopisze.

Tekst i zdjęcia: Bożena Semczuk-Sobka

Galeria zdjęć: GALERIA