POMAGAMY NASZYM ZWIERZĘTOM I NIE TYLKO

Galeria zdjęć: GALERIA

Drużyna zuchowa „ Ekoludki” – składająca się z 17 uczniów z klasy II c podejmuje wiele zadań w celu ochrony przyrody. Jednym z nich jest pomoc niesiona zwierzętom. Zuchy postanowiły zebrać kaszę, ryż, puszki i karmę dla psów. Dnia 19 listopada 2009 r dzieci wraz ze swoją wychowawczynią- p. Joanną Wcisło wybrały się z darami do schroniska dla psów. Po obiekcie oprowadzał nas kierownik pan Piotr Łachno. Obecnie w schronisku znajduje się 230 psów. Zuchy mają nadzieję, że chociaż trochę wspomogły te biedne zwierzęta. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że to nie będzie ich jednorazowa pomoc dla psów znajdujących się w schronisku.

Drużna zuchowa „Ekoludki” nie tylko pomaga zwierzętom. Zuchy natychmiast odpowiedziały na akcję Hufca Świdnik ZHP, który wystąpił o pomoc dla Martynki. Na zbiórce przygotowały kolorowe kartki świąteczne, które będą sprzedawane na festynie. W ten sposób wspomogą zbiórkę funduszy na pomoc dla zuchenki z gromady „Rozbrykane Tygryski”.

Tekst i zdjęcia: Joanna Wcisło

Galeria zdjęć: GALERIA