,,Szóstka” - znów najlepsza w mieście!!!

Galeria zdjęć: GALERIA

8 kwietnia 2010 r. uczniowie klas VI pisali sprawdzian interdyscyplinarny na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Szóstoklasiści musieli zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego
i matematyki. Za poprawne rozwiązanie poleceń czekała ich nagroda – mogli osiągnąć najwyższy wynik czyli 40 punktów. Przed uczniami było 20 zadań zamkniętych, podobnych do pytań
z „ Milionerów”, z tą jednak różnicą, że uczniowie nie mogli liczyć na żadne koło ratunkowe. Pozostałe 5 zadań wymagało od szóstoklasistów umiejętności dokonywania obliczeń matematycznych oraz pisania tekstu. Poproszono, by uczniowie opisali przykład sukcesu
i sposobu jego osiągnięcia. Dzięki tym zadaniom uczniowie oraz nauczyciele mogli sprawdzić,
na jakim poziomie opanowane zostały poszczególne standardy:

1. czytanie,
  2. pisanie,
  3. rozumowanie,
  4. korzystanie z informacji,
  5. wykorzystywanie wiedzy w praktyce.

Jak widać na zdjęciach w galerii z 8 kwietnia 2010r. wszyscy uczniowie odpowiedzialnie potraktowali swoje zobowiązanie, a ich strój podkreślał powagę chwili. Dziś jest już inna atmosfera. Zamiast powagi – na twarzach szóstoklasistów gości uśmiech radości i satysfakcji. Po kilku tygodniach niepewności ogłoszone zostały wyniki uczniów i poszczególnych szkół.

Z wielką przyjemnością chcemy poinformować, że uczniowie „Szóstki” na ogólnopolskim sprawdzianie osiągnęli znowu najwyższy wynik wśród wszystkich zamojskich publicznych szkół podstawowych!!!

Oto wyniki poszczególnych szkół:

1. I wynik w mieście – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu – 28,87 pkt.
  2. II wynik w mieście – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu – 28,57 pkt.
  3. III wynik w mieście – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu – 28,31 pkt.
  4. IV wynik w mieście – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu. – 26,87 pkt.
  5. V wynik w mieście – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu – 25,02 pkt.
  6. VI wynik w mieście – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu.- 24,83 pkt.
  7. VII wynik w mieście – Zespół Szkół Nr 1 w Zamościu - 23,96 pkt.
  8. VIII wynik w mieście – Zespół Szkół Katolickich w Zamościu – 23, 71 pkt.
  9. IX wynik w mieście – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu. - 22,67 pkt.

Średni wynik w województwie: 24,39 pkt.
Średni wynik w kraju to: 24,56 pkt.

Na tak znaczący wynik szkoły „zapracowali” wszyscy uczniowie szóstych klas, zdobywając następującą liczbę punktów.

1. kl. VI A – 28,87 pkt.,
  2. kl. VI B – 28,87 pkt.,

Tak, to nie pomyłka !!! Obie klasy szóste, czyli 60 uczniów, uzyskały taki sam wynik! Niektóre standardy opanowali lepiej uczniowie klasy VI a, inne – uczniowie klasy VI b – razem zaś dali sobie i szkole tak nieprawdopodobną punktację!

Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dobrych wyników. Każdy z nich włożył wiele starań w to, aby jak najlepiej wypaść na swoim pierwszym poważnym sprawdzianie zewnętrznym. Każdy z nich przyczynił się do wyniku szkoły.

Rok temu złożyliśmy obietnicę: „Za rok będzie jeszcze lepiej!”. Dziś możemy potwierdzić - znów jesteśmy najlepsi !!! To wspólny sukces uczniów, ich rodziców i nauczycieli uczących w „Szóstce”. Mamy pewność, że naszym przyszłym absolwentom będzie łatwiej wkroczyć
w kolejny etap nauki ze świadomością, jak wiele potrafią i jak dużo mogą dokonać własną pracą.

Raz jeszcze – wszystkim gratulujemy i dziękujemy.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Artur Waśko